XXX EILINIS SEKMADIENIS / XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Spalio 28 d., ketvirtadienį švenčiame šv. Simono ir Judo Tado, apaštalų šventę. Šv. Mišios 8.30 val.

2. Spalio mėnuo yra misijų mėnuo ir Rožinio maldos mėnuo. Rožinio malda meldžiamės: pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais 17.00 val.; antradieniais, ketvirtadieniais 8.00 val. šeštadieniais 9.30 val., sekmadieniais 11.30 val.

3. Lapkričio 1 d., pirmadienį švenčiame Visų Šventųjų iškilmę. Šv. Mišios 12.00 val.

4. Lapkričio 2 d., antradienį Mirusiųjų Minėjimo Diena – Vėlinės. Šv. Mišios 12.00 val. Procesija Pabradės kapinėse 11.00 val.

5. Priimame šv. Mišių intencijas už mirusius lapkričio mėnesio Vėlinių Oktavai. Mirusiųjų vardus galima užrašyti ant lapelių, kuriuos galima rasti spaudos stende.

6. Lapkričio 16 d. organizuojame piligriminę kelionę į Aušros Vartus į Gailestingumo Dievo Motinos atlaidus. Išvykstame iš Pabradės 15.00 val. Šv. Mišios šv. Teresės bažnyčioje 17.00 val. Užsirašyti į kelionę galima bažnyčios raštinėje.

7. Kviečiame gilinti savo tikėjimą skaitant katalikiškus leidinius. Spaudos stende galima rasti naujus Artumos žurnalus bei lapkričio mėn. Magnificat.

8. Dėkojame, kad savo aukomis prisidedate prie bažnyčios išlaikymo ypač artėjančių šildymo išlaidų.

1. 28 października, w czwartek obchodzimy święto św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów. Msza św. o godz. 8.30.

2. Październik jest miesiącem misyjnym oraz miesiącem różańcowym. Zapraszamy na modlitwę różańcową w poniedziałki, środy, piątki o godz. 17.00; we wtorki i czwartki o godz. 8.00; w soboty i niedziele o godz. 9.30.

3. Przyjmujemy intencje Mszy św. za zmarłych na Oktawę listopadową. Imiona zmarłych można zapisać na kartki, które są w gablocie z prasą.

4. 1 listopada, w poniedziałek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. o godz. 10.00.

5. 2 listopada, we wtorek Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. o godz. 10.00. Procesja na cmentarz w Podbrodziu po Mszy św.

6. Reprezentacyjny Polski Zespół Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna” im. Jana Mincewicza wszystkich zaprasza na koncert 40-lecia do Teatru Narodowego Opery i Baletu w Wilnie 7 listopada o godz. 16.00. Ulotki z informacją o nabyciu biletów można znaleźć w gablocie z prasą.

7. 16 listopada organizujemy pielgrzymkę autokarową do Ostrej Bramy na Odpusty Opieki Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia. Wyjazd z Podbrodzia o godz. 15.00. Msza św. w kościele św. Teresy o godz. 17.00. Zapisać się można w kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła zwłaszcza w obliczu zbliżających się wydatków na ogrzewanie.

9. Msza św. następnej niedzieli 31 października będzie transmitowana przez telewizję TVP Wilno. W związku z tym transmisji Mszy św. o godz. 10.00 przez Facebook nie będzie.

10. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania oraz ich rodziców.