XIV EILINIS SEKMADIENIS / XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų aukas bažnyčios išlaikymui.

2. Pirmąjį mėnesio pirmadienį, liepos 6 d. po šv. Mišių kalbame Dievo Gailestingumo vainikėlį. Šv. Mišios 17.30 val.

3. Liepos 6 d. minint Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną 20.45 val. prie bažnyčios pagrindinio įėjimo bus giedama Tautiška giesmė.

4. Pirmąjį mėnesio antradienį, liepos 7 d. po šv. Mišių prie mūsų bažnyčioje saugomų šventųjų relikvijų kalbame arba giedame Visų Šventųjų litaniją. Šv. Mišios 8.30 val.

5. Liepos 11 d. šeštadienį švenčiame šv. Benedikto abato, Europos globėjo šventę. Šv. Mišios 10.00 val.

6. Lietuvos vyskupų sprendimu, epidemijai atslūgstant, galima vėl sugrįžti prie įprasto Komunijos priėmimo būdo (į burną). Besitęsiant neįprastajai padėčiai, paliekama ir galimybė priimti Komuniją į ranką.

7. I Šventos Komunijos iškilmę mūsų parapijoje planuojame švęsti rugsėjo 19 d.

8. Kviečiame gilinti savo tikėjimą skaitant katalikišką spaudą. Spaudos stende prie išėjimo iš bažnyčios galima rasti, naujus žurnalų Kelionė ir Artuma numerius.

1. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na utrzymanie kościoła. Szczególne podziękowanie w imieniu całej parafii pragnę wyrazić dla pani Marii Kieżun za hojne wsparcie naszej świątyni. Dzięki ofiarności pani Marii nabyliśmy nowy złocony kielich mszalny i patenę, ołtarz jest ubierany w nowe haftowane obrusy, rozpoczęliśmy też budowę ołtarzyka dla figury Matki Bożej, który skończyliśmy zawdzięczając ofiarom wszystkich parafian. Serdeczne Bóg zapłać!

2. W pierwszy poniedziałek miesiąca, 6 lipca po Mszy św. odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Msza św. o godz. 17.30.

3. W poniedziałek, 6 lipca w Dniu koronacji Króla Litwy Mendoga o godz. 20.45 przy głównym wejściu do kościoła będzie wspólnie śpiewany hymn państwowy.

4. W pierwszy wtorek miesiąca, 7 lipca po Mszy św. przy relikwiach świętych odmawiamy lub śpiewamy litanię do Wszystkich świętych. Msza św. o godz. 8.30.

5. W sobotę, 11 lipca obchodzimy święto św. Benedykta, opata i Patrona Europy. Msza św. o godz. 10.00.

6. Decyzją biskupów Litwy, że w miarę ustępowania epidemii można wrócić do tradycyjnego sposobu przyjmowania Komunii św. (do ust). Ale w związku z trwającym stanem wyjątkowym nadal istnieje możliwość przyjmowania Komunii św. do ręki.

7. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii planowana jest na 19 września.

8. W gablocie z prasą przy wyjściu z kościoła można znaleźć mszalik Oremus na lipiec oraz nowy numer magazynu Miłujcie się.