XXVII EILINIS SEKMADIENIS / XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Spalio 3 d., pirmąjį mėnesio pirmadienį šv. Mišios 17.30 val., po šv. Mišių kalbame Dievo Gailestingumo vainikėlį.

2. Spalio 4 d., minime šv. Pranciškų, vienuolį. Šv. Mišios 8.30 val. Pirmąjį mėnesio antradienį po šv. Mišių kalbame Visų Šventųjų litaniją prie mūsų bažnyčioje saugomų šventųjų relikvijų.

3. Spalio 5 d., trečiadienį minime šv. Faustiną Kovalską, vienuolę, kurios relikvijas saugome mūsų bažnyčioje. Šv. Mišios 17.30 val. už mūsų parapijos geradarius.

4. Spalio 6 d., pirmąjį mėnesio ketvirtadienį po 8.30 šv. Mišių Švč. Sakramento išstatymas ir padėkos už Eucharistijos dovaną malda.

5. Spalio 7 d. minime Rožinio Švč. Mergelę Mariją. Šv. Mišios 17.30. Pirmąjį mėnesio penktadienį Švč. Sakramento adoraciją nuo 15.00 val.

6. Spalio mėnesį ypatingu būdu pagerbiame Švč. Mergelę Mariją rožinio maldoje. Kviečiame į rožinio pamaldas mūsų bažnyčioje kiekvieną dieną pusę valandos prieš šv. Mišias.

7. Kviečiame užrašyti vaikus pasiruošimui Pirmajai šv. Komunijai, o jaunimą ir suaugusius Sutvirtinimo Sakramentui. Užsirašyti galima pas kunigus arba katechetus.

8. Pirmas susitikimas su Sutvirtinimo sakramento kandidatais vyks šiandien po 12.00 val. šv. Mišių.

9. Maloniai prašome paremti artėjančias bažnyčios ir parapijos namų šildymo sezono išlaidas.

1. 3 października, w pierwszy poniedziałek miesiąca Msza św. o godz. 17.30. Po Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. 4 października, we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zakonnika. Msza św. o godz. 8.30. W pierwszy wtorek miesiąca po Mszy św. odmawiamy litanię do Wszystkich. Świętych przy relikwiach świętych przechowywanych w naszym kościele.

3. 5 października, w środę obchodzimy wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, której relikwie przechowujemy w naszym kościele. Msza św. o godz. 17.30 za dobroczyńców naszej parafii.

4. 6 października, w pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa dziękczynna za Dar Eucharystii.

5. 7 października, w piątek obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Msza św. o godz. 17.30. W pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.

6. W październiku w sposób szczególny czcimy Najświętszą Maryję Pannę w modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w kościele codziennie pół godziny przed Mszą św.

7. Zapisujemy dzieci do przygotowania do Pierwszej Komunii św., a młodzież i dorosłych do Sakramentu Bierzmowania. Zapisać się można u księży lub katechetów.

8. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy św. litewskiej.

9. Uprzejmie prosimy o wsparcie nadchodzących wydatków ogrzewania kościoła i domu parafialnego.