SEKMINĖS / ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų aukas bažnyčios išlaikymui, ypač stogo remontui, kuris kainavo virš pusantro tūkstančio eurų. Pagal galimybę kviečiame paremti mūsų bažnyčios pastato remonto išlaidas.

2. Švelninant karantiną leidžiama aukoti šv. Mišias dalyvaujant tikintiesiems taip pat ir sekmadieniais. Kviečiame ir toliau laikytis nustatytų saugumo priemonių. Tikinčiuosius turinčius peršalimo ligų simptomų raginame nesilankyti bažnyčiose, taip saugant save ir kitus. Sekmadieniais šv. Mišios yra transliuojamos nuotoliniu būdu per mūsų parapijos Facebook paskyrą.

3. Birželinės pamaldos mūsų bažnyčioje vyks pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais 17.00 val.; antradieniais ir ketvirtadieniais po rytinių šv. Mišių, šeštadieniais – 9.30 val., sekmadieniais 9.30 val. lenkiškai ir 11.30 – lietuviškai.

4. Pirmadienį, birželio 1 d. minime Švč. M. Mariją Bažnyčios Motiną.

5. Ketvirtadienį, birželio 4 d. švenčiame Jėzaus Kristaus Aukščiausiojo Kunigo šventę.

6. Antradieniais ir trečiadieniais šv. Mišios aukojamos iš specialių formuliarų maldaujant Dievą išlaisvinti žmoniją iš pandemijos.

7. Kitą sekmadienį, birželio 7 d. švenčiame Tėvo dieną. Kviečiame melstis už gyvus tėvus, o pirmadienį, birželio 8 d. už mirusius.

8. Birželio 14 d. švenčiame Dievo Kūno Iškilmę. Organizuojame Eucharistinę procesiją, kuri prasidės 11.00 val. pajudės Įkalnės gatve, toliau eis Žaliąja gatve, pasuks į dešinę į Lauko gatvę, po to pasuks į kairę į Darbininkų gatvę, eis iki Gamyklos gatvės ir pasuks į kairę į Gamyklos gatvę, eis šia gatve iki Žaliosios gatvės ir Žaliosios bei Įkalnės gatvėmis sugrįš į bažnyčią šv. Mišių aukai 12.00 val. Šių ir gretimų gatvių gyventojus prašome paruošti keturis altorėlius. Pirmasis galėtų būti ties Įkalnės ir Žaliosios gatvės sandūra, antrasis –Lauko gatvėje, trečiasis – Darbininkų ir ketvirtasis Gamyklos gatvėje arčiau Upės ir Žaliosios gatvių. Ypač kviečiame dalyvauti procesijoje vaikus besiruošiančius I Komunijai. Jei kas auginate savo namų darželiuose gėles prašome gėlių žiedų barstymui procesijoje.

9. I Šventos Komunijos iškilmę mūsų parapijoje planuojame švęsti rugsėjo 19 d.

10. Iki liepos 1 d. galima teikti prašymus Valstybinei mokesčių inspekcijai pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams tame tarpe ir bažnyčioms. Kviečiame, kas turite tokią galimybę užpildyti NAUJAS formas (FR0512, versija 04), kurias galima rasti bažnyčioje spaudos stende. Naujose formose jau yra įrašyti parapijos rekvizitai. Jums reikia tik įrašyti savo asmens duomenis, apačioje pasirašyti ir parašyti savo vardą ir pavardę. Užpildytą formą prašome atnešti į bažnyčią ir palikti raštinėje arba paštu išsiųsti į Mokesčių inspekciją.

11. Nuo birželio 1 d. 20.00 val. jau nebebus skambinama varpais, bet ir toliau esame kviečiami jungtis į bendrą maldą, kad liga mūsų šalyje visiškai liautųsi.

12. Kviečiame gilinti savo tikėjimą skaitant katalikišką spaudą. Spaudos stende prie išėjimo iš bažnyčios galima rasti birželio mėnesio Magnificat ir naują žurnalo Artuma numerį.

1. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na kościół. Remont dachu kosztował ponad półtora tysiąca euro. Prosimy w miarę możliwości o wsparcie wydatków remontu budynku kościoła.

2. Łagodząc warunki kwarantanny pozwala się składać ofiarę Mszy Świętej z udziałem wiernych również w niedziele. Nadal prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności. Szczególnie wzywamy wiernych, którzy mają objawy choroby, aby nie chodzili do kościołów, chroniąc w ten sposób siebie i innych. Msze św. niedzielne są transmitowane na Facebooku naszej parafii.

3. Nabożeństwa czerwcowe będą sprawowane w poniedziałki, środy, piątki o godz. 17.00; we wtorki i czwartki po Mszy św. porannej; w sobotę o godz. 9.30, w niedzielę o godz. 9.30 po polsku, o 11.30 po litewsku.

4. We wtorki i środy, Msze św. sprawujemy ze specjalnego formularza prosząc Boga o uwolnienie ludzkości od pandemii.

5. W poniedziałek, 1 czerwca wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła.

6. We czwartek, 4 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

7. W następną niedzielę, 7 czerwca obchodzimy dzień Ojca, zapraszamy do modlitwy za żyjących ojców, a w poniedziałek 8 czerwca – za zmarłych.

8. 14 czerwca obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Organizujemy procesję Eucharystyczną, która rozpocznie się po polskiej Mszy św. o godz. 11.00 od kościoła. Procesja ruszy ulicą Įkalnės, dalej ulicą Žalioji, skręci na prawo w ulicę Lauko, następnie w lewo w ulicę Darbininkų, pójdzie do ulicy Gamyklos i skręci w lewo w ulicę Gamyklos, dojdzie do ulicy Žalioji i tą ulicą powróci do kościoła. Prosimy mieszkańców przyległych ulic o przygotowanie czterech ołtarzyków: pierwszy ołtarzyk może stanąć przy ulicach Įkalnės i Žalioji, drugi przy ulicy Lauko, trzeci Darbininkų i czwarty Gamyklos bliżej ulicy Upės i Žalioji. W sposób szczególny zapraszamy do udziału w procesji dzieci przygotowujące się do I Komunii. Panie, które hodują w swoich ogródkach kwiaty, prosimy o płatki do sypania w procesji.

9. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii planowana jest na 19 września.

10. Do 1 lipca można składać prośby do Inspekcji podatkowej o przeprowadzenie części podatku na kościół. Dlatego uprzejmie prosimy o wypełnienie NOWYCH form (FR0512, wersja 04), które można znaleźć w kościele w gablocie z prasą. W nowych formach już są wpisane rekwizyty naszej parafii. Prosimy jedynie o wpisanie swoich danych osobistych, podpisanie na dole oraz wpisanie swego imienia i nazwiska. Wypełnione formy można przynieść do kościoła do kancelarii lub wysłać pocztą do Inspekcji podatkowej.

11. Od 1 czerwca o godz. 20.00 już nie będą biły dzwony naszych kościołów, ale nadal zapraszamy wszystkich wiernych do modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa za chorych, pielęgniarki, lekarzy oraz wszystkich, dla kogo ten czasz jest szczególnie trudny.